Platforma 1688 - jak to wygląda w praktyce?

2023-01-19 12:30:36

Jedną z najbardziej znanych i cenionych chińskich platform zakupowych jest ta o nazwie 1688. Co konkretnie ją wyróżnia? Przede wszystkim to, iż jest to platforma przeznaczona dla chińskich przedsiębiorców/hurtowników. Jeśli importer z Polski będzie chciał z niej skorzystać, będzie musiał zaangażować do tego sprawdzonego pośrednika/agenta. 

Czym tak właściwie jest platforma 1688? Podstawowe informacje

Zastanawiając się nad tym, czym tak właściwie jest serwis 1688.com wypadałoby rozpocząć od tego, że jest to platforma służąca do realizowania transakcji hurtowych. Całość opiera się na tym, że korzystają z niej chińscy sprzedawcy oraz hurtownicy. W związku z tym występuje w chińskiej wersji językowej. Przedsiębiorcy z Polski, którzy są zainteresowani importowaniem towarów z Chin i chcący skorzystać ze wspomnianej wyżej platformy, będą musieli poszukać obeznanego w temacie agenta lub pośrednika. To właśnie ta osoba będzie pośredniczyła w zamawianiu towarów, odbierze je od sprzedawcy, a następnie wyśle do Polski. Oczywiście korzystanie z usług pośrednika sprawia, że cena importu wzrasta.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o platformie 1688?

Jak widać nie w każdym przypadku import z Chin będzie prosty, ale wiele zależy od tego, jakimi osobami (specjalistami) otoczy się importer. Zakładanie konta na platformie 1688 nie jest zbyt skomplikowane, lecz szukając dostawcy dużą wagę przykłada się do oznaczenia "TrustPass", które sprawia, że dany sprzedawca jest bardzo wiarygodny i warto skorzystać z jego usług. Nie ma żadnych problemów z wysyłką towaru, jego jakością czy też ewentualną wymianą (zwrotem). Jeśli ktoś przymierza się do zamówienia produktu z platformy 1688 powinien pamiętać o wykonaniu poniższych kroków:

  • ● odnalezienie odpowiedniego towaru i rzetelnego dostawcy,
  • ● dokładne i bezbłędne wypełnienie formularza kontaktowego.

Oczywiście importerzy korzystający z usług pośredników nie muszą się tym zbytnio martwić, gdyż wszystkie formalności zostaną zrealizowane przez agentów. Ważnym aspektem jest jednak sprawdzenie obowiązujących stawek celnych. Nieocenioną rolę w tym zakresie pełni system ISZTAR. To właśnie tam odnajdzie się stawkę celną za dany produkt. Wystarczy jedynie znać jego HS Code. Jednocześnie nie można zapominać o podatku VAT, tak aby załatwić wszelkie zobowiązania celno-skarbowe i nie narazić się na przykre konsekwencje swoich nieprzemyślanych działań. Nawiązanie współpracy z doświadczonymi pośrednikami to podstawa sukcesu, dlatego też warto poświęcić dłuższą chwilę na ich solidne poszukiwania. 

Ostatnie artykuły